Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kalender

Vali ajavahemik Ava kalender

Alates:

Kuni:

Sulge X

Vaata tulemusi:

Otsi stenogramme

Kui soovid kindla päeva või ajavahemiku stenogrammi, vali kalendrist kuupäev või vahemik ning klikka „Otsi“ nupul. Kui soovid oma otsingut täpsustada, siis kasuta enne „Otsi“ nupule vajutamist all olevaid valikuid.

Otsi stenogramme

Tühista
header-logo

Stenogrammid

Stenogrammid: 129 Ava/Sulge kõik
16.06.2022 / 10:45 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu täiendav istung Vaata täpsemalt

10:48 39 Riigikogu liikme esitatud kirjalik nõue umbusalduse avaldamiseks haridus- ja teadusminister Liina Kersnale video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud eesistuja! Lugupeetud haridus‑ ja teadusminister Liina Kersna! Te olete lühikese ajaga teinud ära mitme ministri töö. Olulised märksõnad on minu meelest just muutused, ka hoiakulised muutused, uus töökultuur, väärikus, avatus, jah, ka koolide avatus siinjuures. Aga ma tahaks... Loe lähemalt

15.06.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

14:07 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tänan, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega. Aitäh!

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud juhataja! (Juhataja helistab kella.) Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma tänan väga sõna andmast, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada, aga enne seda palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu sõna andmast, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna poolt hääletada ja enne seda palun ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun seda muudatusettepanekut (Juhataja helistab kella.) Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ja võtan enne ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda Õnne Pillaku muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur aitäh, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ja enne seda palun kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga: Ma tänan väga, lugupeetud Riigikogu esimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ja enne seda palun kümme minutit vaheaega. Aitäh! Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda Õnne Pillaku muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

14.06.2022 / 10:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

10:04 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) teise lugemise jätkamine video-link-logo

Heidy Purga: Suur tänu sõna andmast, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada, aga enne seda palun ka kümme minutit vaheaega.   Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh sõna andmast, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ja enne seda palun ka kümme minutit vaheaega. 

Loe lähemalt

Heidy Purga: Ma tänan, hea istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun kümme minutit vaheaega. Aitäh!

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun kümme minutit vaheaega. Aitäh! Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja ühtlasi palun ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

13.06.2022 / 15:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

15:34 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud eesistuja! Ma sooviksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletada ja enne seda võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud Hanno Pevkur! Ma soovin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletusele panna ja ühtlasi võtan kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma sooviksin Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ning enne seda võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletada ning enne seda võtaksin kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud aseesimees Hanno Pevkur! Ma sooviksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna ning ühtlasi võtan kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma tänan, lugupeetud eesistuja! Sooviksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna ning ühtlasi võtan kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletada ning enne seda võtaksin ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ning ühtlasi võtan enne seda kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletusele panna ning ühtlasi võtan kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees Martin Helme! Ma soovin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletusele panna ja ühtlasi võtaksin kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur aitäh, lugupeetud Martin Helme! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ning enne seda võtaksin kümme minutit vaheaega. Suur tänu! Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh sõna andmast, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada, aga enne seda võtan kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Aitäh sõna andmast, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada, aga enne seda võtan kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu aseesimees Martin Helme, sõna andmast! Ma võtaksin kümme minutit vaheaega ja paluksin peale seda ka seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada, aga enne sõda võtaksin vaheaja. 

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud eesistuja! Ma paluksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada, aga enne seda võtaksin kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda võtan kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

09.06.2022 / 10:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

10:01 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna ja sooviksin ka ühtlasi vaheaega kümme minutit. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud aseesimees! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud aseesimees Hanno Pevkur! Ma paluksin seda muudatusettepanekut, mille esitajateks on kolm Reformierakonna fraktsiooni liiget Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna ja ühtlasi võtaksin kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud aseesimees Hanno Pevkur! Ma sooviksin seda muudatusettepanekut Reformierakonna poolt hääletusele panna ja ühtlasi võtan kümneminutilise vaheaja.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu sõna andmas, lugupeetud aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada Reformierakonna fraktsiooni poolt ning ühtlasi võtan vaheaja kümme minutit. Aitäh!

Loe lähemalt

08.06.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

18:36 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud aseesimees! Hea ettekandja! Meil on selline asi olemas nagu ÜRO lapse õiguste konventsioon. Ilmselt te olete sellega kursis, see ei ole pikk dokument ja selles komisjonis osalenuna te peaksite selle dokumendi sisu teadma, mis ütleb, et riik peab kohtlema lapsi võrdselt. Ehk ... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Head kolleegid! See debatt peretoetuste eelnõu üle siin Riigikogu saalis, nii nagu ka sotsiaalkomisjonis, on olnud väga terav. Ma tahaksin oma sõnavõtus keskenduda eeskätt sellele, mis sellest seadusest nüüd edasi saab.

Oleme Reformierakonnas algusest... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tere hommikust! Hea eesistuja, paluksin seda muudatusettepanekut hääletada ja enne seda võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada. Ja enne seda paluksin, palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin seda 38. muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun võtta kümme minutit vaheaega. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh, hea aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada Reformierakonna fraktsiooni nimel ja enne seda palun võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni nimel seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada, mille on esitanud need Reformierakonna liikmed, ning enne seda hääletust palun võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

... Aseesimees! Ma paluksin seda muudatusettepanekut, mille on esitanud kaks Reformierakonna liiget, Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna ja enne seda palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni nimel nende kolme Reformierakonna fraktsiooni liikme esitatud muudatusettepaneku hääletusele panna. Ja palun enne seda ka kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel seda kolme Reformierakonna liikme esitatud muudatusettepanekut hääletada ja enne seda palun võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees Hanno Pevkur, sõna andmast! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel nende kolme Reformierakonna liikme esitatud muudatusettepanekut kindlasti hääletada. Ja enne seda palun võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tere hommikust, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun seda muudatusettepanekut, mille on esitanud teie poolt nimetatud kolm Reformierakonna fraktsiooni liiget, Reformierakonna fraktsiooni nimel ka hääletusele panna. Ja palun enne seda võtta kümme minutit vaheaega. 

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun seda Reformierakonna fraktsiooni poolt hääletusele panna, seda muudatusettepanekut, mille on esitanud kaks Reformierakonna fraktsiooni saadikut. Ja ühtlasi soovin enne seda kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Minu viga, ma vabandan.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas, andmast sõna! Ma palun seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada, mille esitajateks on kolm Reformierakonna fraktsiooni inimest. Ma teen seda siis fraktsiooni, Reformierakonna fraktsiooni nimel ja ühtlasi ma palun enne hääletamist kümme minu... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh sõna andmast, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun Reformierakonna fraktsiooni nimel nende kolme Reformierakonna fraktsiooni saadiku muudatusettepanekuid hääletada ja palun ühtlasi enne hääletust võtta kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas, et andsite sõna! Ma võtan Reformierakonna fraktsiooni nimel võimaluse seda muudatusettepanekut hääletada, mille esitajateks on kaks Reformierakonna fraktsiooni liiget. Ja ühtlasi palun kümme minutit vaheaega.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

(Naerab.) Suur aitäh sõna andmast, lugupeetud Jüri Ratas! Ma paluksin Reformierakonna fraktsiooni poolt seda muudatusettepanekut kindlasti hääletada ning enne seda võtta ka kümme minutit vaheaega. Aitäh teile!

Loe lähemalt

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud Riigikogu esimees Jüri Ratas! Ma palun seda muudatusettepanekut Reformierakonna fraktsiooni nimel hääletada ja ühtlasi palun võtta kümme minutit vaheaega enne hääletust. Loe lähemalt

01.06.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

17:37 Alushariduse ja lapsehoiu seaduse eelnõu (579 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Väga lugupeetud minister! Suur tänu selle töö eest selle seadusmuudatuse ettevalmistamisel! Tegemist on väga märgilise seadusemuudatusega ja väga hea meel on, et me alustame selle seaduse arutelu nüüd 1. juunil, lastekaitsepäeval. Tegemist tõesti selle kõne... Loe lähemalt

Heidy Purga:

... Eesti lapsele ainult 50% ulatuses seda eestikeelset haridust. Palun selgitage!

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Head Riigikogu liikmed! Head kolleegid! Ma kõigepealt tänan haridusminister Liina Kersnat kogu Reformierakonna fraktsiooni nimel alushariduse eelnõu väljatöötamise eest. See on väga märgiline ja tähenduslik samm kogu eestikeelse haridussüsteemi jaoks, meie tuleviku jaoks, mis vähendab segregatsio... Loe lähemalt

Heidy Purga:

... millest 153 on riikliku kaitse projekti "Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas" abiga värvanud eestikeelse õpetaja, kes toetab laste eesti keele oskuste omandamist nii õppe‑ ja kasvatustegevuses kui ka igapäevatoimingutes. Ja see on saanud väga palju positiivset vastukaj... Loe lähemalt

30.05.2022 / 15:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

15:08 Perehüvitiste seaduse muutmise seaduse eelnõu (619 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, hea istungi juhataja! Lugupeetud ettekandja! Te viitasite oma kõnes ennist korduvalt pikale plaanile ja ma küsiksin teie käest, kuidas see pikk plaan näeb tulevikus ette olukorda, kui lasteaiad, koolid, ülikoolid, muide ka tugiteenused ja lisaks ka laste vaimne tervis on alarahastatud.... Loe lähemalt

04.05.2022 / 17:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu täiendav istung Vaata täpsemalt

17:02 Perehüvitiste seaduse, sotsiaalhoolekande seaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (605 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga: Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Ma paluksin istungit juhatada protseduuriliste küsimuste juures protseduurikaga kooskõlas. Loe lähemalt

02.05.2022 / 15:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

19:45 Kultuuriministri 2022. aasta ettekanne riigi pikaajalise arengustrateegia "Eesti 2035" elluviimisest (sealhulgas "Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030" elluviimisest) video-link-logo

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud istungi juhataja! Väga lugupeetud kultuuriminister, tänan selle hea ja põhjaliku esitluse eest! Aga minu küsimus käib nüüd küll ühe teema ja valdkonna kohta, mis on minu hinnangul osutunud üheks hõõruvaks kiviks mugavas kingas Kultuuriministeeriumil, nimelt digivaldkond ja ... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tere kõigile ja suur tänu, lugupeetud kultuuriminister, selle põhjaliku ettekande eest, mida oli päris hea kuulata. Aga nii nagu kultuurikomisjonis erinevad teemad on meil varasemalt ka teiega läbi käidud olnud, on selge, et kultuurivaldkond on seisnud silmitsi väga raskete aegadega. Ta on üle pi... Loe lähemalt

13.04.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

01:11 Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmise seaduse eelnõu (530 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud juhataja! Hea ettekandja! Ma tulen selle Vabariigi Valitsuse vastuse juurde tagasi. Ma loodan, et te olete seda lugenud. Seal on väga selgelt öeldud üks asi, mis selle eelnõu kohta käib: meil kehtib Vabariigi Valitsuse määrus, mis on vastu võetud aastal 2011, ja seal on öeld... Loe lähemalt

21.03.2022 / 15:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

15:28 Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu (550 OE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Tere päevast, head kolleegid! Riigikogu kultuurikomisjon otsustas oma käesoleva aasta 14. märtsi istungil esitada Riigikogu otsuse eelnõu Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamiseks.

Me teame, et Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu koosneb Riigikogu liikmetest ja ra... Loe lähemalt

16.02.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

14:07 Meediateenuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (327 SE) kolmas lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Tere päevast, head kolleegid! Kõigepealt ühest teemast ...

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Kõigepealt ühest teemast, mis teisel lugemisel hakkas omamoodi emotsioone koguma. See teema selle seaduse sisus käib ligipääsetavuse kohta. Ekslikult on tekkimas mulje, nagu oleks selles direktiivis ligipääsetavuse osa tagamine lükatud kuhugi kaugesse tulevikku ning antud liiga pikk aeg selle koh... Loe lähemalt

09.02.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

16:59 Meediateenuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (327 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud eesistuja! Lugupeetud ettekandja! See [seaduste muutmine] on muidugi oluliselt laiema põhjaga kui see arutelu, mis praegu küsimuste näol siin saalis aset on leidnud. Me ei räägi siin meediasektorile olulisest kiirest arengust, mis kohe toimima hakkaks, või piiriülesest meed... Loe lähemalt

Heidy Purga:

... siis selleks peab olema seaduslik alus. Kas mu väited vastavad tõele?

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu! Head kolleegid! Alustuseks tahan öelda, et nii nagu selles seaduseski käsitletakse meediapädevuse teemat ja allikakriitikat, siis, head kolleegid, ka meie peame vahet tegema asjadel, mis selles seaduses on olulised, ja asjadel, mida tahetakse vägisi oluliseks muuta, kuigi nad seda ei o... Loe lähemalt

26.01.2022 / 14:00 XIV Riigikogu, VII istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

14:13 Looduskaitseseaduse ja sellega seotud seaduste muutmise seaduse eelnõu (483 SE) esimese lugemise jätkamine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud Riigikogu aseesimees! Hea Heiki! Üks problemaatiline koht selles eelnõus on kohaliku omavalitsuse osa. Nimelt, te olete eelnõu algatajatena öelnud, et see eelnõu või see seadusemuudatus annaks kohalikele omavalitsustele otsustusõigust juurde, võimaldades ehituskeeluvööndi ul... Loe lähemalt

09.12.2021 / 10:00 XIV Riigikogu, VI istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

10:06 Kultuurikomisjoni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Kõrghariduse roll, kvaliteet ja rahastamise alused" arutelu video-link-logo

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud istungi juhataja! Hea minister! Me oleme kultuurikomisjonis kõrghariduse rahastamist arutanud pikalt. Aga just praegu tundub, et noorte õppijate prioriteedid ja eelistused erialavalikutes muutuvad väga kiiresti. Lisaks on elukestva õppe egiidi all tekkinud rohkearvuliste e ... Loe lähemalt

27.10.2021 / 14:00 XIV Riigikogu, VI istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

17:38 Õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (420 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud eesistuja! Lugupeetud minister! Mul on küsimus selle seaduseelnõu õppelaenu osa kohta. See on küll väga-väga positiivne, et käendajaid ei pea selle seadusemuudatuse kohaselt edaspidi olema enam kaks, vaid piisab ühest. Aga kui nüüd vaadata seda laenuprotsenti ja intressimää... Loe lähemalt

12.10.2021 / 10:01 XIV Riigikogu, VI istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

10:02 Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (393 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud eesistuja! Hea ettekandja! Tegelikult on aeg näidanud ju ka seda, et väga paljud võimekad spetsialistid ei kuulu täna nendesse esindusorganisatsioonidesse. Näiteid võib tuua ka seniste ringhäälingu nõukogu liikmete kohta, kes on ekspertidena nimetatud sellesama senise korra ... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Lugupeetud eesistuja! Hea ettekandja! Mulle tundub seda debatti kuulates, et siin on esinenud ka selliseid sisulisi etteheiteid, mis ei vasta tõele. Näiteks koalitsiooni suunal, et mida nad kardavad. Selle saali debatti kuulates mulle tundub üha enam, et selles eelnõus, mis on hea algatus, võib-o... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tere päevast, head kolleegid! Riigikogu kultuurikomisjon arutas Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa algatatud Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu ja selle ettevalmistamist esimeseks lugemiseks oma istungil, mis toimus esmaspäeval, 20. septembril k.a. Koosolekut juhatas Aadu Must. Koo... Loe lähemalt

11.10.2021 / 15:00 XIV Riigikogu, VI istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

16:12 Kultuuri arengukava 2021–2030 video-link-logo

Heidy Purga:

Suur aitäh, lugupeetud eesistuja! Hea minister, tänan selle ettekande eest! Küsida oleks päris mitmete teemade kohta, alates EMTAK-i koodidest ja nende vastavusest reaalse eluga, lõpetades andmepõhise kultuuripoliitikaga muusika valdkonnas, aga ma küsin loomemajanduse sektoris loodud lisandväärtu... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tere, lugupeetud kolleegid! Suur tänu kultuuriministrile! Hea eesistuja! "Kultuuri arengukava 2021–2030" arutelu toimus Riigikogu kultuurikomisjonis k.a 8. juunil. Sellest koosolekust võtsid osa järgmised komisjoni liikmed: Jaak Valge asendusliikmena Mart Helme, Helle-Moonika Helme, Signe Kivi, V... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Mida te silmas peate?

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma pean tunnistama, et ma päris täpselt sellest küsimusest aru ei saanud ega tea, kas see käis kultuurikomisjoni liikmete kohta või käis see ministeeriumi arengukava kohta ja seal toimuvate arengukavade ... Ma arvan, et seda küsimust saab praegu ... Riigikogu liikmed saavad oma ettepanekuid esita... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu küsimuse eest! Tõepoolest, meie kolleeg Eduard Odinets on hästi tähelepanelik komisjoni liige, ta on alati hästi põhjalikult ette valmistanud ja väga teravate tähelepanekutega ning sellega ta abistab kindlasti tihtipeale ka teisi komisjoni liikmeid. Mis mõõdikuid teiste liikmete vaates ... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma tänan selle küsimuse eest. Lihtsalt tuletan meelde, et ma olen praegu siin komisjoni ettekandja. Aga ma võin sellele küsimusele küll isiklikust aspektist vastata. Tõesti, komisjonis seda teemat ei arutatud. Mul on tunne, et kuigi alguses ma võisin hästi kriitiliselt sellesse suhtuda, just sell... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Tänan küsimuse eest! Ma ütlen ausalt, ma ei oska sellele küsimusele faktilist vastust anda. Taaniel Raudsepp küll tutvustas arengukava väljatöötamise ajatelge ja neid põhjuseid. Ta tõi välja, mida tähendab üks arengukava ja mida tähendab strateegiadokument. Aga see on väga hea tähelepanek. Me vis... Loe lähemalt

19.05.2021 / 14:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

01:33 Noortevaldkonna arengukava 2021–2035 video-link-logo

Heidy Purga:

(Kaugühendus)

Suur tänu, lugupeetud Hanno Pevkur! Olen natuke hämmingus eelkõneleja positsioonist selle arengukava suhtes, eriti selles aspektis, kus arengukavale on niivõrd kriitilist nooti edastatud. Reformierakonna fraktsioon tunnustab kõiki, kes olid selle niivõrd olulise arengukava koo... Loe lähemalt

Heidy Purga: Siiani on kohalikud omavalitsused väärtustanud huvihariduse toetamist ning riigi toetus omavalitsustele huvihariduse toetuseks ei ole katnud põhiosa, vaid on toetusprotsent, mis on küll varieeruv, alates mõnest protsendist toetusest, aga ei ületa üldjuhul 30%. Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ja siinkohal on paslik lõpetada arengukavast visiooni kokkuvõtvate sõnadega. Kohe lõpetan. "Aastal 2035 elavad noored kõigis Eesti piirkondades tervislikku ja täisväärtuslikku elu ning on võimestatud muutma kogukonda ja riiki selliselt, et Eestis on maailma parim keskkond kasvamiseks, elamiseks j... Loe lähemalt

12.04.2021 / 15:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

18:12 Loovisikute ja loomeliitude seaduse ning sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (360 SE) teine lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Lugupeetud aseesimees! Head kolleegid! Käsitleme seaduseelnõu 360 teist lugemist ja annan ülevaate sellest, mis toimus kultuurikomisjonis selle arutelu jooksul.

Kõigepealt väga lühidalt kerge meeldetuletus, millest see seaduseelnõu räägib. Seadust muudetakse, et seaduses ette nähtud reservi... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh selle küsimuse eest! Kuna teil on see seaduseelnõu käes, siis see on kõik seal kenasti kirjas. Suur tänu teile!

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu küsimuse eest! Aga sellele küsimusele ei oska ma vastata. Neid loometaotlusi hakkavad vastu võtma ja nendega tegelema Kultuuriministeerium või suuremad loomeliidud, nii et kõik sõltub nende regulatsioonist. Meil kultuurikomisjonis sellist küsimust ei arutatud.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh küsimuse eest! Ilmselt te mõtlete selle termini all neid loovisikuid, kes ei kuulu ühegi loomeliidu alla ja on iseendale tööandjad. 

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile küsimuse eest! Ma pean seda täpsustama. Kui olete nõus, siis vastan teile hiljem isiklikult. 

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile selle küsimuse eest! Hea meel on kuulda, et te seda eelnõu toetate. Aga nii nagu ma ka alguses ütlesin, ka selle seaduseelnõu teine lugemine on üks neist, mille tõttu täna see protseduurika siin on olnud nõndavõrd pingeline, sest opositsiooni arvates menetletakse liialt kiiresti neid ... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur aitäh teile küsimuse eest! Nii nagu te ise loete sellest seletuskirjast – kohe järgmised read, mis sinna kirja on pandud –, on seal öeldud, et Kultuuriministeerium ei pea õigeks selle reservi kasutamist administratiivseteks kuludeks, kuna see raha on ette nähtud ainult toetuste väljamaksmise... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, härra Grünthal, selle küsimuse eest! Te juhtisite tähelepanu väga õigele asjaolule. Kultuuriministeerium on seda muudatust või seda probleemi isegi tähtsaks pidanud. Seetõttu ma ütlesin ka oma ettekandes seda, et neil on plaanis see seadus edaspidi selle koha pealt täpsemalt lahti võtt... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Vabandust, ma ei saanud teie küsimusest päris täpselt aru. Mida te teada tahate?

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh selle küsimuse eest, hea Imre Sooäär! Võin öelda, et kultuurikomisjon nii sisuliselt loomeliitude tegevust ja neid otsuseid ei arutanud. Ilmselt on see ikkagi nende pädevuses peamiselt. 

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Nii nagu mina aru sain, jätkub see tavapärase korra järgi. Aitäh küsimuse eest!

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu selle küsimuse eest! Ma luban teile, et ma uurin selle järele, kuna kultuurikomisjonis seda konkreetset puänti, õigemini mitte puänti, vaid seda konkreetset väga spetsiifilist teemat ei arutatud. Aga ma annan teile kindlasti vastuse, võin selle isegi kirjalikult saata.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma sain aru, et see oli küsimus. Ma vastan siis veel kord. Aitäh küsimuse eest, härra Helme! Nii nagu ma ka oma sõnavõtus ütlesin, kõigepealt, kui see kiirema menetluse küsimus oli komisjoni erakorralisel istungil hääletusel, siis hääletasid kõik komisjoni liikmed selle erakorralise kiirema prots... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh selle küsimuse eest! Tõepoolest, kultuurikomisjonis keskenduti kolmele muudatusettepanekule, nii nagu sa ise kohalolnuna ka väga hästi tead, ja vähem nendele ettepanekutele, mis tulid huvirühmadelt. Need ettepanekud on leitavad Riigikogu EMS-i keskkonnast, nii et neid võib sealt vaadata.  Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile selle küsimuse eest! Hetkel ei ole, kuna see informatsioon tõusetuski sellel istungil seoses kolme Riigikogu liikme muudatusettepanekuga, mis puudutas seda haridustausta. Kultuuriministeerium tunnistas või andis teada, et neil on seoses selle ja ilmselt ka teiste punktidega selle sead... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile küsimuse eest! Üldiselt olid kultuurikomisjoni liikmed selle poolt, et loovisikud vajavad seda toetuspaketti ja kriisimeetmete kiiremat laekumist. See oli põhiline argument. Suur tänu teile küsimuse eest!

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile küsimuse eest! Seda peab Kultuuriministeeriumist täpsustama.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Ma tänan selle abi eest, suur tänu välja aitamast! Kuna käsitlesin seda esimesel lugemisel, jäi see mul teise lugemise ettekande muudatusettepanekute kirjeldusest välja.

Loe lähemalt

Heidy Purga:

Aitäh teile selle küsimuse eest! Päris täpselt niimoodi ma seda ei mõelnud, kuidas teie seda mõistsite. Aga kuna see tõepoolest komisjonis nii detailselt arutluse all ei olnud, siis ma võin teie küsimust veel täpsustada ja hiljem sellele vastata. Aitäh tähelepanu pööramast!

Loe lähemalt

07.04.2021 / 14:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

17:28 Meediateenuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (327 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Lugupeetud aseesimees! Head kolleegid! Kõigepealt ääremärkus, mida ma pean vajalikuks kultuurikomisjoni liikmena ja ühtlasi Riigikogu liikmena siin mainida. Ma olen väga üllatunud ning taunival seisukohal, et komisjoni ettekanded sisaldavad ohtralt isiklikke seisukohti ning üksnes vähesel määral ... Loe lähemalt

05.04.2021 / 15:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

16:39 Loovisikute ja loomeliitude seaduse ning sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (360 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Aitäh, lugupeetud aseesimees! Head kolleegid! Kultuurikomisjon arutas Vabariigi Valitsuse algatatud loovisikute ja loomeliitude seaduse ning sotsiaalmaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu 360 esimeseks lugemiseks ettevalmistamise plaani oma 23. märtsi istungil videosilla vahendusel. Juhatas Aadu Mu... Loe lähemalt

26.01.2021 / 10:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung Vaata täpsemalt

10:53 Eesti Rahvusringhäälingu seaduse muutmise seaduse eelnõu (283 SE) esimene lugemine video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud aseesimees! Head kolleegid! Vahendan siin kultuurikomisjonis toimunud arutelu kõnealuse eelnõu sisu üle. Eelnõu kannab numbrit 283. Kultuurikomisjon arutas seda eelnõu videosilla vahendusel teisipäeval, 19. jaanuaril aastal 2021. Komisjoni juhatas esimees Aadu Must ja komisj... Loe lähemalt

13.01.2021 / 12:00 XIV Riigikogu, V istungjärk, infotund Vaata täpsemalt

13:05 Koolikorraldus video-link-logo

Heidy Purga:

Suur tänu, lugupeetud istungi juhataja! Hea minister Jaak Aab! Mõned päevad tagasi tutvustasite te põgusalt kultuurikomisjonis Haridus- ja Teadusministeeriumis ette valmistatud üleminekukava jaanuarist kuni augustini. See kava puudutab peamiselt töökorraldust haridusasutustes. Ja siin on näha tõs... Loe lähemalt

Heidy Purga:

Suur tänu, hea esimees! Lugupeetud minister! Minu teine küsimus puudutab Haridus- ja Teadusministeeriumi infokirja, mis edastati koolidele möödunud reedel, 8. jaanuaril kell 19.14. Ja seal on õppetöö korraldamise punktides selged vasturääkivused, koolijuhtide ja koolipidajate õigusi piiratakse jõ... Loe lähemalt

Lossi plats 1a, 15165 Tallinn, tel +372 631 6331, faks +372 631 6334
riigikogu@riigikogu.ee