Aitäh, hea küsija! Siin oli nii mitu küsimust, teil vist on üks punkt selle küsimuse kohta veel, me jõuame selleni ka, saame hiljem vist või ...Võib-olla ei olnud, võib-olla ei jõua. Ühesõnaga, ma püüan ära rääkida kolme minutiga, mis ma oskan, ja siis saame vaadata, kas jõuame edasi.
Esiteks, seda seisukohta ma tõesti ei ole kuulnud ja minu jaoks on see uudis ja kui teil on, ma oleksin väga tänulik selle viite eest, kus Riigikontroll on öelnud, et katuserahade jagamise mehhanism on kuidagi üks läbipaistvamaid mehhanisme. Ma ei ole kuidagi irooniline, ma lihtsalt ajaloolises mõttes alati tsitaate kogun. Kui on huvitavaid tsitaate, siis jagage neid minuga, seda esiteks, riigikontrolöri käest ma hea meelega küsiksin ka selle kohta. Teiseks, mitte ainult ei pea kinnitama, vaid meil valitsuses oli ka isegi mitu korda põhjalik arutelu eelarve arusaadavuse teemal. See on ka selle koalitsiooni puhul kokku lepitud, et eelarve arusaadavus peab saama paremaks. Üldjoontes ma olen kõigiga nõus, kes ütlevad, et meil peab olema eelarve sellisel arusaadavuse tasemel, et on võimalik vaadata asutuseti, kes mida kulutab, kus, kes mis raha kasutab. See on meie kõigi ühine raha. Sellel korral Rahandusministeerium teeb selgitava materjali juurde, lisaks seletuskirjas selgitab juurde ning – mis on minu meelest isegi kaasaegsem ja olulisem – loob ka digitaalsed võimalused. Eks siis vaatame, kuidas selle esimese aasta või teise aastaga läheb: kuidas on võimalik selle aasta [eelarvest] välja võtta see, millised on kulud ja millised rahad kuhu täpselt kuluvad, see kindlasti on väga oluline. Siin meil ei ole erimeelsust selle suhtes, et eelarve peabki olema läbipaistev, pole küsimust.
Nüüd tulles selle Riigikontrolli auditi juurde, siis siin ma ikkagi ütleksin seda: ma arvan, et te olete seda hinnanud veidi teisiti, võib-olla läbi mingi poliitilise vaatevinkli, sest Riigikontroll ei ole öelnud, et oleks raha väärkasutust toimunud. Nad on ikkagi öelnud, et raamatupidamise aastaaruanne kajastab kõigis olulistes osades õiglaselt riigi finantsseisundit ja rahavoogusid. Siin on lihtsalt etteheide sellele, et seletuskirja lisas 3 toodud info ei ühti seletuskirja teistes osades toodud infoga, ja siin on viidatud just sellele, et on antud toetusi, mida ei ole lisas 3 sellisel kujul selgitatud, seega see on pigem tehniline küsimus. Aga kui ma vaatasin [eelarvesse] sisse ja vaatasin, millest siis jutt käib, siis tegelikult ei ole [seda] lahti võetud. Ja see, millele te viitate, et võib olla kuidagi kaheldav, mis puudutavat avalik-õiguslikke juriidilisi isikuid, näiteks Eesti Rahvusringhäälingut, rahvusraamatukogu, ülikoole, äriühinguid, MTÜ-sid ja sihtasutusi, mille alla käivad haiglad, muuseumid, hoolekandeasutused, siis ma arvan, et me jõuame siin vist üksmeelele selles, et ilmselt on küsimus tehnilises kirjeldamises, mitte et see raha oleks kuskile kadunud.