Jaa. Veel kord, kui te kuulasite, te saite väga hästi aru, ja ma vastasin ka eelmisele küsimusele. Ma võrdlesin teie läbirääkimiste taktikat selle taktikaga, mida Venemaa kasutas enne Ukraina sõda. Täpselt samamoodi küsisid ajakirjanikud minult, mida lääs peaks pakkuma, et deeskaleerida. Vaadake, lääs ei ole seda olukorda Ukrainas tekitanud ja samamoodi ei ole seda olukorda, et Riigikogu ei saa seadus[eelnõusid] menetleda, tekitanud koalitsioon. Jah, teil on võimalik teha konkreetsetele seaduseelnõudele obstruktsiooni ja esitada muudatusettepanekuid, mida me saame arutada. Aga hetkel te nõuate endale õigusi, mida opositsioonil ei ole mitte kunagi olnud. Ma ei vabanda nende sõnade eest, sest teie läbirääkimiste taktika on täpselt sama. Te nõuate endale õigusi, mida opositsioonil ei ole mitte kunagi olnud.
Kui meie olime opositsioonis, te ütlesite meile, et harjuge ära, harjuge ära, nii on. Väga ülbelt ütlesite. Ütlesite igasugustele ekspertidele, et vahet ei ole, mis te arvate, me rullime sellest üle. Meil ei olnud tegelikult midagi selle vastu teha, sellepärast et me saame aru, et Riigikogu toimimine on põhiseaduslikult kõige olulisem asi. Mida Riigikogu teeb? Menetleb seadus[eelnõusid], ükskõik kas need [opositsioonile] meeldivad või ei. Saage kokku enamus ja siis saate esitada teistsuguseid seaduseelnõusid, nii nagu saite teha siis, kui teie olite valitsuses. Te esitasite eelnõusid, mis opositsioonile ei meeldinud, aga me saime esitada muudatusettepanekuid, me saime nende üle vaielda, me saime nende vastu hääletada. Kahe eelnõu puhul – ainult kahe eelnõu puhul – me tegime ka obstruktsiooni, millest te sõitsite üle, sidudes need usaldusega. Need puudutasid pensionisüsteemi lõhkumist.
Nüüd, teie läbirääkimiste taktika on täpselt sama. Te esitate nõudmise saada endale õigused, mida teil ei ole kunagi olnud. Te ähvardate ja võtate Riigikogu pantvangi, öeldes, et te ei lase valitsuse esindajal esitada valitsusest tulevaid seaduseelnõusid, ja tahate, et me istuksime maha ja lepiksime teiega kokku, mis eelnõudega me tuleme ja mis eelnõudega me ei tule. See ei ole see demokraatia vorm, mis Eestis on. Jah, me võime rääkida muudatusettepanekutest. Olen korduvalt öelnud, et me oleme valmis maha istuma ja kuulama muudatusettepanekuid ja saama aru, mis on teie sisulised mured iga konkreetse eelnõu puhul, mitte [leppima] sellega, et te takistate kogu Riigikogu toimimist ja ütlete, et valitsusel ei ole üldse õigust seaduseelnõusid esitada. See on täpselt see läbirääkimiste taktika, millest ma räägin. Ja ma ei ole võrrelnud mitte opositsiooni Venemaaga, vaid seda läbirääkimiste taktikat, mida te kasutate. See on seesama KGB läbirääkimiste taktika. Täpselt sama!