Aitäh! Kõigepealt esimesele küsimusele vastuseks. Erinevalt sellest ajast, kui teie olite valitsuses, kui tõesti rullisite üle kõikidest ettepanekutest, mida meie tegime, olen mina praktikas näidanud, kuidas me oleme istunud maha Martin Helmega, kuulanud tema muudatusettepanekuid ja võtnud neid arvesse. Või samamoodi, kui sotsiaaldemokraadid olid opositsioonis, võtsime muudatusettepanekuid arvesse. See on reaalselt, mis on mul ette näidata. Samas, kui teie olite valitsuses, siis te ütlesite, et harjuge ära, unustage ära, selles mõttes, et meie oleme võimul, ja nii on. Meie ei ütle seda. Meie oleme valmis kuulama ja oleme valmis arutama neid teemasid. Aga selle jaoks, et arutada neid teemasid, peaks saama neid teemasid arutada. Seda te hetkel ei lase, sest te olete blokeerinud kogu Riigikogu töö, et ühtegi asja ei saaks arutada. Ma ei tea, mis on teie mured. Kui te lihtsalt ütlete, et eelnõusid ei tohi sisse anda, siis andke andeks, valimistel on tagajärjed. Toimusid demokraatlikud valimised, demokraatlikel valimistel sai praegune koalitsioon mandaadi nende asjade teostamiseks, ja seda saab Riigikogus niimoodi menetleda, nagu menetlesite teie, kui teie olite valitsuses. Aga see, et asju ei saa üldse arutada, on täiesti mingi uus teema.
Mis puudutab majutusasutuste käibemaksu, siis jah, neid uuringuid on tehtud. Ja muide Leeduga, kui ma õigesti mäletan, oli vastupidi: kui nad tõstsid majutusasutuste käibemaksu, siis turistide arv hoopis suurenes. See on seesama näide, mida ma ütlen: Statistikaameti andmetel [põhinev] eilne uudis ütleb seda, et majutusasutustes on olnud 18% rohkem turiste kui eelmisel aastal olukorras, kus ööpäev majutusettevõttes kallines 15%. Turistide arv kasvas, majutusettevõtete ööpäeva hind tegelikult kasvas ka. Lihtsalt see läheb ettevõtjate taskusse, mitte maksurahaks.
Aga ma ütlen veel kord: laske arutada, et me saaksime kuulda, mis on teie reaalsed murekohad, sest neid me ei ole praegu kuulnud. Kui lihtsalt öeldakse, et ärge tehke, siis see ei ole sisuline, vaid see on lihtsalt blokeerimine. Võtke need blokid maha, istume maha, et saaksime arutada nii, nagu me oleme seda mõelnud vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorrale, kuidas asju saab menetleda, et kümme päeva on muudatusettepanekute tähtajaks. Arutada on aega küll ja veel, ja neid erinevaid hinnanguid on ka võimalik anda. Aga kõik need hinnangud puudutavad tulevikku, mida tegelikult ei tea.