Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

header-logo

XIV Riigikogu, IX istungjärk, täiskogu istung
Neljapäev, 23.02.2023, 10:00

Toimetatud

09:58 Istungi rakendamine

10:00 Aseesimees Martin Helme

Austatud kolleegid! Tõmbame joone alla. Alustame Riigikogu XIV koosseisu IX istungjärgu 6. töönädala neljapäevast istungit, mis on ka meie viimane istung selles koosseisus. On võimalik, kui kellelgi on soovi, üle anda eelnõusid ja arupärimisi. (Hääled saalis.) Aitäh, Kalle, kohe! Ega nad enam menetlusse ei jõua. (Hääled saalis.) Ahah, jaa, no selge, ikka tuleb teha. Kalle Grünthalil on protseduuriline. Palun!

10:00 Kalle Grünthal

Aitäh, lugupeetud istungi juhataja! Mul on käes meie kollane Riigikogu täiskogu IX istungjärgu 6. töönädala päevakord. Siin on neljapäevane päev, 23. veebruar, aga siin valitseb absoluutne tühjus. Miks me täna siia tulime? Kas me kinnitame, et täna on neljapäev, või mis teema on?

10:00 Aseesimees Martin Helme

Jaa, Kalle, neli aastat oleme siin istunud, hästi palju oleme kollast raamatut vaadanud. Ja kollases raamatus on kirjas, millal on istungid. Esmaspäeval kinnitasime päevakorra. Istung on isegi siis, kui päevakorras ei ole punkte. Peeter Ernits, palun!

10:01 Peeter Ernits

Hea juhataja! Räägitakse, et sõjaaeg on, aga meil ei ole päevakorras ühtegi punkti. Kas valitsusel on toss väljas või on sõda läbi juba?

10:01 Aseesimees Martin Helme

Jah. Eile oli 22 punkti, kõik olid kõvad hääletused. Õhtul ma olin siin saalis suhteliselt üksi. Järgmisele Riigikogule tuleb ka tööd jätta. Mihhail Lotmanil on protseduuriline. Palun!

10:01 Mihhail Lotman

Austatud Riigikogu aseesimees! Palun ütelge austatud kolleegile Kalle Grünthalile, et me tulime siia, et esitada protseduurilisi küsimusi.

10:01 Aseesimees Martin Helme

Ma mõtlen, et ta kuulis seda. Ei, me tulime siia, et teha ära päevakorraväline istung või päevakorratühi istung ja teha ära ka kohaloleku kontroll. Palun!

10:02 Aseesimees Martin Helme

Kohalolijaks registreerus 48 saadikut.

Ärge nüüd kohe ära jookske! Mul on kaks teadet ka. Kõigepealt, seoses sellega, et täna on meil selle koosseisu viimane istung, olge kenad ja vaadake peale istungi lõppu oma lauad ja sahtlid üle, et sinna ei jääks materjali, mis võib järgmist koosseisu häirida. Teiseks, peale istungi lõppu on palunud Riigikogu juhatus kõiki Riigikogu XIV koosseisu liikmeid vastuvõtule Valgesse saali. Aga jah, kuna meil täna päevakorras ühtegi punkti ei ole, siis ongi istung lõppenud. Aitäh!

10:03 Istung lõppes

Lossi plats 1a, 15165 Tallinn, tel +372 631 6331, faks +372 631 6334
riigikogu@riigikogu.ee