Esiteks, tuletan ka teile meelde, et meil on riik, kus on võimude lahusus, kus on erinevad instantsid, kes tegelevad erinevate teemadega. Kui on etteheiteid ja kui on sellised süüdistused, mida te siin üles viskate – need on niivõrd rängad süüdistused, mida te üles viskate, kusjuures kindlas kõneviisis –, siis peaksid neid menetlema need instantsid, kes [selliseid asju] menetlevad: politsei, prokuratuur, Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet. Kaebustega tuleb sinna pöörduda.
Te ei saa siin kindlas kõneviisis väita selliseid asju. Te kasutate neid Riigikogu seinu selle jaoks ära, sest te teate, et teid ei saa siin saalis öeldu eest vastutusele võtta, kui te laimate teisi inimesi. Aga minu meelest sellega kaasneb ka vastutus, ei tohiks seda niimoodi kurjasti kasutada.
Nüüd, tulles selle küsimuse juurde, mis puudutab käibemaksu, siis sotsiaalpoliitikat maksupoliitika kaudu teha ei saa. Ja kui selle asja eesmärk on inimestele toiduained odavamaks teha, siis vaatame neid riike, kes on teinud käibemaksualanduse. Paraku seal on toiduained kallimad kui Eestis. Veelgi enam, näiteks Ungaris, kus on tehtud nii käibemaksualandus kui ka mindud hindu konkreetselt piirama, on toiduainete hinnatõus üle 44%. Üle 44%! See on poole rohkem, kui on Eestis.
Teiseks, väga oluline on see, et hinnatõus, inflatsioon Eestis on alanemas. Alates augustist ei ole hinnad Eestis tõusnud. Ja kui vaadata seda, kuidas hinnad kasvavad teistes riikides, siis meie oleme siin täiesti taga, ka nendest riikidest, kus on tehtud see käibemaksu alandamine.
Meie valitsus on olnud sellel seisukohal, et tuleb aidata neid, kes abi vajavad. Käibemaksualandused aitavad rohkem inimesi, kes rohkem tarbivad, need on rikkamad inimesed. Kui me tahame aidata neid, kellel on raskem, siis me tõstame pensione, mida me tegime, me tegime keskmise pensioni tulumaksuvabaks, mis jätab inimestele rohkem raha kätte. Pension tõuseb indekseerimise tulemusena aprillis, me tõstsime toimetulekutoetust 33%, me tõstsime tulumaksuvaba miinimumi 674 euroni, mis jätab inimestele rohkem raha kätte. Ja edaspidi, mina arvan, peaks ka tulumaksusüsteemi muutma nii, et 700 eurot tulumaksuvabastust oleks kõigile võrdselt ja ei karistaks, kui sa rohkem teenima hakkad.