Selle eelnõu sünd on ajendatud ikkagi maksupettustest, mida Eesti riigis on päris palju. Nagu Rahandusministeerium on kinnitanud, hinnanguliselt võib aastas seetõttu 700–800 miljonit krooni maksutulu riigil saamata jääda. Ka mina olen arvamusel, et see eelnõu on vajalik, aga seda tuleb kindlasti muuta. Esitatud kujul ei ole mõistlik seda seadusena vastu võtta, sest see ei lahendaks probleemi, mida me soovime lahendada. Põllumajandusministeerium on oma seisukoha välja öelnud. Täna saatsin ma rahanduskomisjonile ja maaelukomisjonile kirja, et võiks muuta parlamendi menetluses olevat eelnõu nii, et tagatisraha kehtestataks ja seda isegi suuremana nendele, kes aktsiisilaost kütust välja ostavad, mitte tanklatele, kes seda jaevõrgus müüvad. Põhilised aktsiisipettused saadavad korda ikkagi hulgimüüjad ja seda siis, kui kütus viiakse aktsiisiladudest välja. Eelkõige nemad võivad petta, mitte nood müüjad, kellel on reaalne kinnisvara olemas ja kes lihtsalt n-ö riiulifirmadena väga kergelt toimetada ei saa. Kõigile ühesuguse kohustusliku tagatise kehtestamine ei oleks õiglane, sest see pärsiks konkurentsi ega viiks meid ka soovitud lahenduseni. Nii et selline ettevõtlusvabaduse piiramine, nagu praegu on sellesse eelnõusse sisse kirjutatud, ei ole minu arvates mõistlik.