Aitäh! Eestis on piimanduses õnneks olemas nii ühistulist tootmist-töötlemist kui ka talumeiereil baseeruvat tootmist, kus on väga positiivseid näiteid. Kahjuks ei ole need domineerivad, aga nad on olemas, olgu või Nopri talu, Pajumäe talu ja mõned teised veel, kes minu arvates Eesti oludes saavad siseturul päris hästi hakkama. Paraku peab tunnistama, et ekspordivõimelisemad on siiski valdavalt suuremad piimatöötlejad, suuremad tööstused, ja kuna Eestis toodetakse piima oluliselt rohkem, kui on siseturuvajadus, siis piimandussektori stabiilse arengu huvides on, et me leiaksime just nimelt eksporditurge. Nii et ka see sektor peab toimima tasakaalus, me vajame neid suuri, kes on ekspordivõimelised, ja väiksemaid, kes on paindlikumad ja orienteeruvad ilmselt rohkem siseturule. Aga kui üldiselt rääkida väike- ja suurtootmisest, piimatootjatest, siis praegu on umbes 5000, natuke rohkem, üle 5000 piimatootja, kellest 3300 on 1-2 lehma pidajad, alla 1500 on kuni 100 lehma pidajaid ja üle 100 lehma pidajaid on ainult veidi üle 200. Niisugune on üldine struktuur, valdav enamik on siiski väiketootjad, valdavalt iseenda otstarbeks tootjad.