See, mis mõne jaoks on lihtsalt unistus, on teise jaoks ratsionaalne planeerimine. Ja kõik ei saa endale ratsionaalset planeerimist lubada, nad peavad unistama. Eesti valitsuse eelarvepoliitika on olnud vastutustundlik ja seda tunnistavad praegu rahvusvahelised reitinguagentuurid, Maailmapank, IMF, Euroopa Komisjon, Euroopa Keskpank. Teatavasti on viimased viis aastat Eestis lõpetatud märkimisväärse ülejäägiga ja viimase viie aasta jooksul on ka arvestatavas mahus tagasi makstud varasemaid valitsussektori võlgasid. Praegu on Eestil kogutud reservid 10% sisemajanduse kogutoodangust ja valitsussektori laenukoormus on vaid 3,5% meie sisemajanduse kogutoodangust, mis on Euroopa Liidu kõige madalam tase. Kui meelde tuletada, kuidas neid reserve koguti, siis teile kindlasti meenub, et väga paljud poliitikud ja eksperdid – ma paneksin need eksperdid jutumärkidesse – veel paar aastat tagasi leidsid, et reservide kogumine on totrus, see on selge raiskamine, sest inflatsioon sööb reservidest aastas 10% ära. Praeguses majandustsükli staadiumis on kõik sunnitud tunnistama, et valitsuse reservide kogumise poliitika oli õige. Reserve kogutakse selleks, et neid halbadel aegadel kasutada. Ja ka halbadel aegadel ei tohiks ära kasutada kõiki reserve, vaid tsükliüleselt peaks valitsussektori eelarve olema vähemalt 1%-lises ülejäägis.