Suur tänu küsimuse eest! Tõepoolest, integratsioon on kogu ühiskonda puudutav protsess ja puudutab kõiki inimesi, kes selles ühiskonnas elavad. Kindlasti ei ole võimalik integreeruda ühepoolselt. See ei ole lihtsalt võimalik. Kui me vaatame uut lõimumiskava, siis näeme, et seal on aastaks 2013 sätestatud kuus visioonipunkti, millest kaks on esimest korda otseselt suunatud ka eestlastele. Näiteks, üks eesmärk on, et kontaktid ja suhtlus eri emakeelega inimeste vahel on suurenenud. Kui see eesmärk ei puuduta mõlemat poolt, siis keda see puudutab? Teiseks, valdav osa Eesti elanikest usaldab muust rahvusest inimesi. Jällegi, siin pole ära toodud, mis on muu rahvus, ehk siin on tegemist üksteise usaldamisega vastastikku. Need on väga olulised muudatused uues integratsiooniprogrammis, mida varasemas ei olnud. Kui aga puudutada seda avaldust, mis mai lõpus tehti, siis nii nagu täna on siin tegelikult juba kõlanud, on Eesti demokraatlik riik, kus on sõnavabadus, ja jumal tänatud. Kõigil on õigus öelda, mida nad soovivad. Selle avalduse, ma julgen öelda, on teinud rahvusäärmuslased, keda on igas ühiskonnas ja loomulikult ka Eestis. Kahju on ainult sellest, et see avaldus leidis eri meediakanalites nii laia kõlapinna. Pressiteateid avaldatakse ja avaldusi tehakse ju iga päev, aga sellist kõlapinda nad ei leia. See on ainus asi, millest mul on kahju, aga et see avaldus tehti, selles ei ole mitte midagi imelikku. See on lihtsalt selle rahvusäärmusliku, ütleme, organisatsiooni oma mõte. Väga oluline on, et ühiskond üldiselt mõistaks, kas räägivad rahvusäärmuslased või räägib keegi teine, et selline haritus oleks meil olemas.