Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

header-logo

14:00 Istungi rakendamine

Esimees Ene Ergma

Tere päevast, lugupeetud Riigikogu! Alustame Riigikogu täiskogu II istungjärgu 11. töönädala kolmapäevast istungit. Kõigepealt on aeg üle anda eelnõusid ja arupärimisi. Palun kõnepulti Vabariigi Valitsuse esindaja proua Heili Tõnissoni!

Valitsuse esindaja Heili Tõnisson

Austatud proua juhataja! Hea Riigikogu! Vabariigi Valitsus algatab täna kolm seaduseelnõu. Esiteks, alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning alkoholiseaduse muutmise seaduse eelnõu, Riigikogus esindab eelnõu menetlemisel Vabariigi Valitsust rahandusminister Jürgen Ligi; teiseks, Riigikontrolli seaduse ja õiguskantsleri seaduse muutmise seaduse eelnõu, Riigikogus esindab eelnõu menetlemisel Vabariigi Valitsust sotsiaalminister Hanno Pevkur; kolmandaks, investeerimisfondide seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu, Riigikogus esindab eelnõu menetlemisel Vabariigi Valitsust rahandusminister Jürgen Ligi. Aitäh!

Esimees Ene Ergma

Aitäh! Juhatuse nimel olen vastu võtnud kolm seaduseelnõu ja kui need vastavad Riigikogu kodu- ja töökorra seadusele, siis otsustab juhatus nende menetluse kolme tööpäeva jooksul.
Nüüd järgmised teated. Riigikogu juhatus on võtnud menetlusse järgmised eelnõud ja määranud neile juhtivkomisjonid. Esiteks, Vabariigi Valitsuse s.a 12. detsembril algatatud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu, juhtivkomisjon – rahanduskomisjon; teiseks, Vabariigi Valitsuse s.a 12. detsembril algatatud raamatupidamise seaduse ja äriseadustiku muutmise seaduse eelnõu, juhtivkomisjon – majanduskomisjon; kolmandaks, riigikaitsekomisjoni s.a 12. detsembril algatatud strateegilise kauba seaduse § 76 ja jälitustegevuse seaduse § 9 muutmise seaduse eelnõu, juhtivkomisjon – riigikaitsekomisjon; neljandaks, Eesti Keskerakonna fraktsiooni ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esitatud Riigikogu otsuse "Riigikogu uurimiskomisjoni moodustamine elamislubade andmisega seotud asjaolude väljaselgitamiseks" eelnõu, juhtivkomisjon – põhiseaduskomisjon.
Olen edastanud Riigikogu liikmete arupärimise sotsiaalminister Hanno Pevkurile.
Nüüd palun teeme kohaloleku kontrolli!
Kohaloleku kontroll
Kohalolijaks registreerus 80 rahvasaadikut, puudub 21.
Läheme nüüd tänase päevakorra juurde.


1. 14:04 Kaubandusliku meresõidu seaduse ja meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (82 SE) kolmas lugemine

Esimees Ene Ergma

Esimene päevakorrapunkt on Vabariigi Valitsuse algatatud kaubandusliku meresõidu seaduse ja meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu 82 kolmas lugemine. Kas fraktsioonide esindajad soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole, läbirääkimisi ei avata. Võime minna lõpphääletuse juurde.
Head kolleegid, panen lõpphääletusele Vabariigi Valitsuse algatatud kaubandusliku meresõidu seaduse ja meresõiduohutuse seaduse muutmise seaduse eelnõu 82. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 77 Riigikogu liiget, vastuolijaid ega erapooletuid ei olnud. Eelnõu on seadusena vastu võetud.


2. 14:05 Eesti Arengufondi seaduse muutmise seaduse eelnõu (102 SE) kolmas lugemine

Esimees Ene Ergma

Alustame Riigikogu majanduskomisjoni algatatud Eesti Arengufondi seaduse muutmise seaduse eelnõu 102 kolmandat lugemist. Kas fraktsioonide esindajad soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata. Läheme lõpphääletuse juurde.
Lugupeetud kolleegid, panen lõpphääletusele Riigikogu majanduskomisjoni algatatud Eesti Arengufondi seaduse muutmise seaduse eelnõu 102. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 78 Riigikogu liiget, vastu ega erapooletu ei olnud keegi. Eelnõu on seadusena vastu võetud.


3. 14:06 Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel rahutagamismissioonil Kosovos" eelnõu (118 OE) teine lugemine

Esimees Ene Ergma

Meie kolmas päevakorrapunkt on Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel rahutagamismissioonil Kosovos" eelnõu 118 teine lugemine. Palun ettekandjaks kõnepulti riigikaitsekomisjoni liikme kolleeg Tõnu Juuli!

Tõnu Juul

Lugupeetud istungi juhataja! Austatud kolleegid! Käesoleva otsuse eelnõu kohaselt jätkab Eesti panustamist Kosovos NATO juhitaval rahvusvahelisel missioonil KFOR-i koosseisus, mille aluseks on ÜRO Julgeolekunõukogu 1999. aasta juuni resolutsioon nr 1244. Eelnõu kohaselt täidab Eesti oma NATO-liikmesusest tulenevaid liitlaskohustusi. Praegu teenib KFOR-i peakorteris Prištinas üks Eesti kaitseväelasest vanemallohvitser. Lisaks kaitseväele panustab Eesti Kosovo tsiviilmissiooni EULEX.
6. detsembril kohtus riigikaitsekomisjon kaitseväe esindajatega ning sai põhjaliku ülevaate, mis toimub Eesti kaitseväe osalusega rahvusvahelistes missioonipiirkondades, sh ka Kosovos. Riigikaitsekomisjon arutas eelnõu enne teist lugemist 12. detsembri istungil ja otsustas üksmeelselt eelnõu teise lugemise seletuskiri heaks kiita. Tuginedes Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse §-le 109, otsustas riigikaitsekomisjon üksmeelselt teha Riigikogule ettepanek otsuse eelnõu teine lugemine lõpetada, panna eelnõu lõpphääletusele ning see Riigikogu otsusena vastu võtta. Tänan!

Esimees Ene Ergma

Suur tänu, kolleeg Tõnu Juul! Teile on ka küsimus. Palun, kolleeg Väino Linde!

Väino Linde

Aitäh, hea istungi juhataja! Hea ettekandja! Kas teie komisjonil oli n-ö ettevaatavalt juttu ka sellest, kui mitu korda või kui mitu Riigikogu koosseisu peavad veel selle küsimusega tegelema, et pikendada selle missiooni tähtaega Kosovos?

Tõnu Juul

Tänan küsimuse eest! Arvestades praegust situatsiooni Kosovos – märgata on nimelt teatavat pingestumist piirkonnas –, tuleb meil seda ilmselt veel korduvalt arutada.

Esimees Ene Ergma

Rohkem küsimusi ei ole. Veel kord suur tänu, kolleeg Tõnu Juul! Kas kolleegid soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata. Muudatusettepanekuid samuti ei ole. Seega võime minna lõpphääletuse juurde.
Austatud Riigikogu, panen lõpphääletusele Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel rahutagamismissioonil Kosovos" eelnõu 118. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 65 Riigikogu liiget, vastu ega erapooletu ei olnud keegi. Eelnõu on otsusena vastu võetud.


4. 14:11 Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel konfliktijärgsel rahutagamismissioonil Liibanonis, Iisraelis, Egiptuses ja Süürias" eelnõu (121 OE) teine lugemine

Esimees Ene Ergma

Alustame Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel konfliktijärgsel rahutagamismissioonil Liibanonis, Iisraelis, Egiptuses ja Süürias" eelnõu 121 teist lugemist. Ettekandeks palun kõnetooli riigikaitsekomisjoni liikme kolleeg Ülo Tuliku!

Ülo Tulik

Lugupeetud istungi juhataja! Austatud kolleegid! Selle otsuse eelnõu esimene lugemine lõpetati 23. novembril. Muudatusettepanekute esitamise tähtajaks, mis oli 7. detsember kell 18, ühtegi muudatusettepanekut ei esitatud, mistõttu tuleb otsuse eelnõu teisel lugemisel lähtuda eelnõu esimese lugemise tekstist.
Riigikaitsekomisjon kohtus oma 6. detsembri istungil kaitseväe esindajatega ja sai ülevaate ka selles missioonipiirkonnas toimuvast. ÜRO juhitava rahutagamismissiooni aluseks on ÜRO Julgeolekunõukogu 1948. aasta resolutsioon nr 50. Täienduseks eelnõu esimese lugemise seletuskirjale märgib riigikaitsekomisjon, et eelnimetatud missiooniga seonduvat täpsustab ka ÜRO Julgeolekunõukogu 1949. aasta augusti resolutsioon nr 72. Veel täpsustab komisjon, et alates 1997. aastast on Eesti poolt UNTSO koosseisu lähetatud sõjalised vaatlejad teeninud põhiliselt Iisraeli ning Süüria territooriumil. Eelnõu kohaselt saaksid ÜRO vaatlejad vajadusel asuda ka Liibanoni ja Egiptuse territooriumil. ÜRO liikmesriigina aitab Eesti kaasa rahu saavutamisele kriisipiirkondades. Tegemist on puhtakujulise ÜRO nn sinikiivrite vaatlusmissiooniga.
Riigikaitsekomisjon arutas otsuse eelnõu enne teist lugemist oma 12. detsembri istungil ja otsustas konsensusega eelnõu teise lugemise seletuskiri heaks kiita. Tuginedes Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse §-le 109, otsustas komisjon konsensusega teha Riigikogule ettepanek otsuse eelnõu teine lugemine lõpetada, panna eelnõu lõpphääletusele ning Riigikogu otsusena vastu võtta. Tänan!

Esimees Ene Ergma

Suur tänu, kolleeg Ülo Tulik! Teile on ka küsimus. Palun, kolleeg Aivar Kokk!

Aivar Kokk

Hea juhataja! Hea Ülo! Kas sa oskad öelda, kui palju rahvast sinna missioonile on mõeldud saata?

Ülo Tulik

Jutt käib kolmest inimesest, aga tegelikult on neid praegu kaks.

Esimees Ene Ergma

Rohkem küsimusi ei ole. Veel kord suur tänu, kolleeg Ülo Tulik! Kas kolleegid soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata. Muudatusettepanekuid samuti ei olnud, seega võime minna lõpphääletuse juurde.
Hea Riigikogu, panen lõpphääletusele Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Kaitseväe kasutamise tähtaja pikendamine Eesti riigi rahvusvaheliste kohustuste täitmisel konfliktijärgsel rahutagamismissioonil Liibanonis, Iisraelis, Egiptuses ja Süürias" eelnõu. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 69 Riigikogu liiget, vastuolijaid ega erapooletuid ei olnud. Eelnõu on otsusena vastu võetud.


5. 14:15 Riigikogu otsuse "Eesti Vabariigi osaluse suurendamine Rahvusvahelises Rekonstruktsiooni- ja Arengupangas" eelnõu (125 OE) teine lugemine

Esimees Ene Ergma

Alustame Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Eesti Vabariigi osaluse suurendamine Rahvusvahelises Rekonstruktsiooni- ja Arengupangas" eelnõu 125 teist lugemist. Palun ettekandeks kõnetooli rahanduskomisjoni liikme kolleeg Andrus Saare!

Andrus Saare

Lugupeetud istungi juhataja! Head kolleegid! Selle otsuse eelnõu eesmärk on anda nõusolek Eesti Vabariigi osaluse suurendamiseks Rahvusvahelise Rekonstruktsiooni- ja Arengupanga aktsiakapitalis ning volitused osaluse suurendamiseks vajalike toimingute tegemiseks. Rahanduskomisjon arutas eelnõu 5. detsembril. Muudatusettepanekute esitamise tähtaeg sai täis 1. detsembril kell 18. Muudatusettepanekuid ei laekunud ning rahanduskomisjon ei pidanud vajalikuks ka omapoolseid ettepanekuid esitada. Komisjon otsustas teha Riigikogu juhatusele ettepanek võtta eelnõu teiseks lugemiseks täiskogu istungi päevakorda s.a 14. detsembril ja panna eelnõu teisel lugemisel lõpphääletusele. See otsus sündis konsensusega. Aitäh!

Esimees Ene Ergma

Suur tänu, kolleeg Andrus Saare! Küsimusi ettekandjale ei ole. Kas kolleegid soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Muudatusettepanekuid samuti ei ole, nii et võime minna lõpphääletuse juurde.
Head kolleegid, panen lõpphääletusele Vabariigi Valitsuse esitatud Riigikogu otsuse "Eesti Vabariigi osaluse suurendamine Rahvusvahelises Rekonstruktsiooni- ja Arengupangas" eelnõu. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 70 Riigikogu liiget, vastu ega erapooletu ei olnud keegi. Eelnõu on otsusena vastu võetud.


6. 14:18 Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu (142 OE) esimene lugemine

Esimees Ene Ergma

Alustame kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu 142 esimest lugemist. Ettekandeks palun kõnetooli kultuurikomisjoni esimehe kolleeg Urmas Klaasi!

Urmas Klaas

Lugupeetud proua esimees! Austatud kolleegid! Teie ees on kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse eelnõu, mille kohaselt me teeme ettepaneku nimetada Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikmeks Riigikogu liikme kolleeg Mart Meri, ning seda lähtudes Eesti Rahvusraamatukogu seaduse § 8 lõikest 7. Sellise otsuse eelnõu algatas kultuurikomisjon oma 5. detsembri istungil ning tegi ettepaneku võtta eelnõu Riigikogu täiskogu istungi päevakorda 13. detsembril, panna see kohe lõpphääletusele ja vastu võtta. Kõik need otsused tegi komisjon konsensusega. Juhatus tõstis nädala päevakorda kokku pannes eelnõu tänasele päevale, selle vastu me ei protesteeri.

Esimees Ene Ergma

Aitäh! Küsimusi kolleeg Urmas Klaasile ei ole. Kas fraktsioonide volitatud esindajad soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata ja me võime minna lõpphääletuse juurde.
Lugupeetud Riigikogu, panen lõpphääletusele kultuurikomisjoni algatatud Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu 142. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 65 Riigikogu liiget, vastuolijaid ega erapooletuid ei olnud. Eelnõu on otsusena vastu võetud.


7. 14:21 Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu (143 OE) esimene lugemine

Esimees Ene Ergma

Järgmine päevakorrapunkt on samuti kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu 143 esimene lugemine. Palun veel kord ettekandeks kõnetooli kultuurikomisjoni esimehe kolleeg Urmas Klaasi!

Urmas Klaas

Lugupeetud proua esimees! Austatud kolleegid! Riigikogu liikme nimetamine Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikmeks toimub Eesti Rahvusringhäälingu seaduse § 15 lõike 4 alusel. Selle otsuse eelnõu esitas kultuurikomisjon oma 5. detsembri istungil. Eelnõu sisu on selles, et nimetada Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikmeks Riigikogu liige Jaak Allik. Komisjon esitas selle otsuse eelnõu konsensusega, samuti tegime ettepaneku võtta eelnõu täiskogu istungi päevakorda 13. skp, panna eelnõu lõpphääletusele ja otsusena vastu võtta. Kõik otsused tegi komisjon suures üksmeeles ehk konsensusega.

Esimees Ene Ergma

Aitäh, kolleeg Urmas Klaas! Aga teile on ka küsimus. Palun, kolleeg Peep Aru!

Peep Aru

Aitäh, lugupeetud esimees! Hea ettekandja! Kas kultuurikomisjon tutvus enne selle väga kena otsuse tegemist ja siia saali toomist ka lugupeetud kandidaadi seisukohtadega, mida ta seal tegema hakkab?

Urmas Klaas

Tänan väga! Meil on olemas kolleeg Jaak Alliku kirjalik nõusolek kandideerida rahvusringhäälingu nõukogu liikmeks. Me oleme seisukohal, et me võime selle ettepaneku täiskogule teha sellepärast, et Alliku puhul ei ole peidus huvide konflikti, miks ta ei võiks seda kohta täita. Ja loomulikult, töötades selles nõukogus Riigikogu ja ka oma fraktsiooni esindajana peab ta lähtuma Eesti Rahvusringhäälingu seadusest. Seal on kõik nõukogu liikme ülesanded ja töö olemus kenasti kirjas.

Esimees Ene Ergma

Palun, kolleeg Arto Aas!

Arto Aas

Aitäh! Kas nimetatud kandidaadi eelis on see, et peale seda, kui ta on olnud pea kõikides Eesti erakondades, on ta lõpuks saavutanud parteilise sõltumatuse?

Urmas Klaas

Suur tänu! Kultuurikomisjon sellise nurga alt seda küsimust ei lahanud. Tulenevalt Eesti Rahvusringhäälingu seadusest on Riigikogul just nimelt fraktsioonide esindajate määramise pädevus ja kuna Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon on leidnud, et kolleeg Allik sobib nende fraktsiooni liikmena seda ülesannet täitma, siis see niiviisi saab ka olema, kui täiskogu seda otsuse eelnõu toetab.

Esimees Ene Ergma

Palun, kolleeg Aivar Riisalu!

Aivar Riisalu

Aitäh! Ma ei näe praegu Jaak Allikut meie hulgas. Kas teile komisjoni esimehena on ikka lõplikult selge, et ta tõepoolest soovib seda kohta vastu võtta? Võib-olla tema tänane puudumine ongi sellega kuidagi seotud, et ta tegelikult ei ole endas kindel?

Urmas Klaas

Komisjonile esitas ta väga kindlasõnalise nõusoleku kandideerida ja kinnitas seda hiljem ka suuliselt. Võib-olla on ta nii tagasihoidlik inimene, et ei taha ise selle otsustamise juures viibida. Täpselt ei oska ma kahjuks öelda, miks teda ei ole.

Esimees Ene Ergma

Rohkem küsimusi ei ole. Suur tänu, kolleeg Urmas Klaas! Kas fraktsioonide volitatud esindajad soovivad avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata. Võime minna lõpphääletuse juurde.
Lugupeetud kolleegid, panen lõpphääletusele kultuurikomisjoni esitatud Riigikogu otsuse "Riigikogu liikmest Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu liikme nimetamine" eelnõu 143. Palun hääletada!
Hääletustulemused
Poolt hääletas 68 Riigikogu liiget, vastu oli üks inimene ja erapooletu samuti üks. Eelnõu on otsusena vastu võetud.


8. 14:26 Rahvusvahelise Valuutafondi liikmeks olekuga seotud õigusaktide muutmise seaduse eelnõu (132 SE) teine lugemine

Esimees Ene Ergma

Meie viimane päevakorrapunkt on Vabariigi Valitsuse algatatud Rahvusvahelise Valuutafondi liikmeks olekuga seotud õigusaktide muutmise seaduse eelnõu 132 teine lugemine. Palun ettekandeks kõnetooli rahanduskomisjoni liikme kolleeg Aivar Sõerdi!

Aivar Sõerd

Austatud Riigikogu esinaine! Head kolleegid! Eelnõu eesmärk on anda Eesti Vabariigi IMF-i ehk Rahvusvahelise Valuutafondi liikmeks olekuga võetud varalised kohustused üle Eesti Pangale ning täpsustada Eesti Panga õigusi ja kohustusi Eesti Vabariigi esindamisel IMF-is. Selleks nägi eelnõu algataja ette kahe õigusakti muutmise: need on Eesti Vabariigi poolt rahvusvaheliste organisatsioonide liikmeks olemisega seotud varaliste kohustuste võtmise ja täitmise seadus ning Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 1992. aasta 22. aprilli otsus "Nõusoleku andmise kohta Eesti Vabariigi astumiseks Rahvusvahelise Valuutafondi, Rahvusvahelise Rekonstrueerimis- ja Arengupanga ning nende juurde kuuluvate organisatsioonide liikmeks".
Algataja esindaja nõusolekul ning pärast Rahandusministeeriumi ja Eesti Panga esindajate ärakuulamist esitas rahanduskomisjon eelnõu 132 esimesele lugemisele muudetud kujul. Muudatusega viidi osa eelnõuga kavandatud eelnimetatud Ülemnõukogu otsuse muudatustest, mis käsitlevad Eesti Vabariigi esindamist Rahvusvahelises Valuutafondis, üle Eesti Panga seadusesse. Kuna Euroopa Liidu riikide ametiasutused on kohustatud konsulteerima Euroopa Keskpangaga iga Euroopa Keskpanga pädevusvaldkonda kuuluva õigusakti eelnõu puhul ja käesolev eelnõu käsitleb Euroopa Keskpankade Süsteemi kuuluva Eesti Panga pädevust ja kohustusi, pöördus rahanduskomisjon arvamuse saamiseks Euroopa Keskpanga poole. Oma vastuses kinnitas Euroopa Keskpank, et Eesti Vabariigi IMF-i liikmeks olekuga seotud varaliste kohustuste üleandmine Eesti Pangale on lubatav.
Komisjoni istungi sisuline arutelu piirdus sellega, et Rahandusministeeriumi esindaja täpsustas, et kõikides ülejäänud euroala riikides peale Belgia ja Kreeka tasuvad IMF-i sissemaksed riikide keskpangad ning ka Belgia ja Kreeka valitsus laenavad raha IMF-i sissemakseteks oma keskpangalt. Mäletatavasti esitati siin saalis eelnõu esimesel lugemisel sellesisuline küsimus.
Komisjon menetles eelnõu 6. detsembril ning tegi konsensusega ettepaneku teine lugemine lõpetada ja viia kolmas lugemine läbi s.a 15. detsembril. Aitäh!

Esimees Ene Ergma

Suur tänu, kolleeg Aivar Sõerd! Kas ettekandjale on küsimusi? Küsimusi ei ole. Kas soovitakse avada läbirääkimisi? Kõnesoove ei ole. Läbirääkimisi ei avata. Muudatusettepanekuid samuti ei ole. Eelnõu 132 teine lugemine on lõppenud. Head kolleegid, oleme päevakorra ammendanud. Istung on lõppenud.

Istungi lõpp kell 14.29.

Lossi plats 1a, 15165 Tallinn, tel +372 631 6331, faks +372 631 6334
riigikogu@riigikogu.ee