Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

header-logo

XIV Riigikogu, V istungjärk, täiskogu istung
Neljapäev, 14.01.2021, 10:00

Toimetatud

09:58 Istungi rakendamine

09:58 Aseesimees Siim Kallas

Tere hommikust! Tere hommikust, lugupeetud kolleegid! Alustame Riigikogu täiskogu V istungjärgu 1. töönädala neljapäevast istungit. Olen valmis vastu võtma arupärimisi ja seaduseelnõusid. Arupärimiste ja seaduseelnõude üleandmise soovi ei ole. Kohaloleku kontroll, palun! 

10:00 Aseesimees Siim Kallas

Kohalolijaks registreerus 73 Riigikogu liiget ... (Juhataja helistab kella.) Kohalolijaks registreerus 73 Riigikogu liiget, puudub 28. Võime alustada päevakorra läbivaatamist. Päevakorra täpsustamine. Esiteks, eelnõu algataja võttis tagasi Riigikogu otsuse "Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele haiguspäevade hüvitamise tingimuste ja korra muudatuste väljatöötamiseks" eelnõu 289, mis oli kavandatud tänase istungi esimeseks päevakorrapunktiks, seega selle eelnõu arutamist täna ei toimu. Teiseks, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon ja Riigikogu liige Raimond Kaljulaid on teinud ettepaneku jätta tänase istungi päevakorrast välja nende algatatud sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu 281 esimene lugemine. See oleks teine päevakorrapunkt. Kui ükski fraktsioon ei ole selle väljavõtmise vastu, siis jääb see punkt tänase istungi päevakorrast välja. Ma ei näe, et ... Jah, Isamaa! Priit Sibul, palun!

10:02 Priit Sibul

Sooviks küll kuulata, mis see sotside plaan siis oli. 

10:02 Aseesimees Siim Kallas

Selge! Kuna üks fraktsioon on selle [punkti] päevakorrast väljavõtmise vastu, siis me alustame selle päevakorra ... Kalvi Kõva, palun!

10:02 Kalvi Kõva

Aitäh! Mul küll seda kollast raamatut siin käepärast ei ole, aga see protseduur käib komisjoni poolt päevakorrast maha võetud punkti kohta. Kui algataja võtab punkti päevakorrast maha, siis ei tohiks küll olla ühelgi teisel fraktsioonil midagi vastu öelda.

10:03 Aseesimees Siim Kallas

Päevakord on meil kinnitatud selle nädala alguses ja kord näeb ikkagi ette, et kui mõni fraktsioon on selle punkti päevakorrast välja võtmise vastu, siis me alustame päevakorra menetlemist.


1. 10:03 Sotsiaalhoolekande seaduse muutmise seaduse eelnõu (281 SE) esimene lugemine

10:03 Aseesimees Siim Kallas

Ma palun ettekandjaks Riigikogu liikme Heljo Pikhofi!

Kuna ettekandja ei ole selle päevakorrapunkti käsitlemisele ilmunud, siis jääb ikkagi see punkt päevakorrast välja. Sellega oleme tänase istungi lõpetanud.

10:04 Istung lõppes

Lossi plats 1a, 15165 Tallinn, tel +372 631 6331, faks +372 631 6334
riigikogu@riigikogu.ee